Allantoina wykorzystana w kosmetyce ze względu na własności regeneracyjne ( przyspiesza ziarninowanie uszkodzonej tkanki), kojące i łagodzące.Nadaje kosmetykom własności wygładzające i zmiękczające skórę, usuwające spękania i zgrubienia.

Aminokwasy cząstki budujące białka. Wolne aminokwasy występują w skórze jako składnik NMF/ naturalny czynnik nawilżający/. Są doskonale przyswajalne przez naskórek, posiadają bardzo dobre właściwości nawilżające.Ułatwiają związanie wody w przesuszonej skórze, uelastyczniają naskórek.

Algi morskie naturalne substancje, które mają wyjątkowo aktywne działanie. Są źródłem mikroelementów i witamin. Wiążą szkodliwe produkty przemiany materii, działają uelastyczniająco i regulująco. Długotrwale bionawilżają.

Białko jedwabiu Tworzy na powierzchni skóry film ochronny, zmniejsza szorstkość naskórka, wygładza i uelastycznia Działa wygładzająco i uelastyczniająco na naskórek z dodatkowym efektem nawilżenia poprzez tworzenie na powierzchni skóry filmu ochronnego- hamującego utratę wody. Daje efekt lekkiego liftingu.

Betaina naturalny aminokwas. Bardzo delikatny dla skóry i włosów. Ma doskonałe własności nawilżające, myjące i pianotwórcze. Szeroko stosowana w środkach do mycia ciała.

Biosiarka reguluje funkcje naskórka i gruczołów łojowych, lekko wysusza, przyspiesza wchłanianie grudek krostkowych.

Ceramidy roślinne są to substancje tluszczowe (lipidy) otrzymywane z pestek dzikiej róży i ogórecznika, które hamują utratę wody przez naskórek, spowalniają tworzenie się zmarszczek, przywracają prawidłowe napięcie i elastyczność.

D-panthenol / prowitamina B5/ pełni bardzo ważną rolę w procesach fizjologicznychorganizmu. Łatwo się wchłania przez naskórek, przyspiesza gojenie,łagodzi podrażnienia,działa osłaniająco, nawilża i zmiękcza .

Enzymy biokatalizatory, substancje białkowe regulujące metabolizm komórek i tkanek. W skórze występuje bardzo dużo różnych enzymów, niezbędnych do jej prawidłowego funkcjonowania.Są niezbędne dla odnowy skóry właściwej- rozkładają stare zużyte elementy tkanki.

Ekstrakt jogurtowy Zawiera laktozę (kondycjonuje skórę), proteiny, lipidy, Witaminy A, B1, B2, B5, B6, kwas mlekowy, mikroelementy. Działa nawilżająco, wygładzająco, przeciwzmarszczkowo, delikatnie złuszczająco, pomaga utrzymać naturalne pH skóry.

Ekstrakt z kawioru jest to niezwykle cenny surowiec o dużym stężeniu witamin, mikroelementów i aminokwasów. Intensyfikuje procesy wewnątrzkomórkowe, nawilża, hamuje procesy starz enia.

Ekstrakt z szałwii działa antyseptycznie, przeciwzapalnie,ściągająco, pobudza czynności skóry i krążenia.

Extrakt z pączków buka   działa nawilżająco, dotleniająco, stymuluje procesy syntezyprotein, przeciwdziała procesom starzenua się skóry.Skóra stajesię świeża i młoda.

Filtry słoneczne  w kosmetyce stosowane w celu ochrony skóry przed działaniemzbyt dużych dawek promirniowania i w codziennej  ochronie przeciwstarzeniowej.Dzielą się na filtry chemiczne mające zdolność absorbowania prmieni ultrafioletowych i mineralne działające jako ekrany słoneczne odbijające uszkadzające skórę promienie.Jest to naturalny mikronizowany dwutlenek tytanu lub tlenek cynku. Stopień protekcji przed promieniowaniem oznaczony jast na opakowaniu.

Fitoestrogen Hormon pochodzenia roślinnego. W sposób naturalny uzupełnia niedobory hormonów w skórze, pobudza produkcję kolagenu i wpływa bardzo skutecznie na jędrność i stopień nawilżenia skóry. Bezpieczny w użyciu.

Hydrolat różany   zawiera rozpuszczone w wodzie składniki kwiatów i czysty olejek różany. Działa na skórę bardzo delikatnie, odmładza, pielęgnuje, lekko dyzynfekuje, ściąga,działa przeciwzapalnie. Szczególniewskazana dla cer wrażliwych. 

Jedwab sproszkowany Otrzymany przez mielenie czystej fibroiny. Zatrzymuje wilgoć i oleje dzięki czemu redukuje świecenie i utrzymuje pożądany kolor makijażu.

DALEJ